Coraz więcej słyszy się o tym, że szkoły stacjonarne przestają traktować dobro ucznia jako priorytet. Często pojawia się pytanie o to którą drogę obrać. Iść za systemem czy wybrać edukację domową pełną pasji i spokoju?
Zamień znane sztywne schematy tradycyjnej szkoły na edukację domową dopasowaną do Twoich potrzeb. Dzięki temu zdobędziesz czas dla siebie, poszerzysz wiedzę z przedmiotów, które interesują Cię najbardziej. Pozbędziesz się zadań domowych, sprawdzianów, kartkówek i presji otoczenia. Sam ustalisz warunki odkrywania świata i bez przeszkód otrzymasz świadectwo na zakończenie roku.
Edukacja domowa to ścieżka, którą podąża rodzina chcąca pielęgnować relacje, realizować się wspólnie i dbać o każdego członka rodziny. Rówieśnicy wchodzą w interakcje nie z przymusu, a z chęci poznania drugiego człowieka. Dbają o relacje , które są dla nich dobre. Socjalizacja odbywa się na różnych płaszczyznach nie tylko szkolnych.
Uczniowie edukacji domowej mają szanse zapisać się na zajęcia , które są dla nich ważne, a na które w szkole stacjonarnej nie mieliby czasu. Wybór jest prosty – edukacja domowa to styl życia dla każdego młodego człowieka.

Misja

„Często stoicie na skrzyżowaniu dróg i nie wiecie, którą z nich wybrać, gdzie iść. Istnieje wiele błędnych dróg, wiele łatwych rozwiązań a także wiele niejasności. W takich chwilach nie zapominajcie, że tylko Chrystus, tylko Jego Ewangelia, Jego przykład, Jego przykazania są drogą pewną, wiodącą do trwałego i pełnego szczęścia.”

Papież do młodzieży, Santiago de
Compostela, 1989 r.